Закінчення навчання на дистанційному курсі “Використання цифрових інструментів Google для організації роботи педагогічного працівника та керівництва закладу освіти”
В рамках проєкту «Діджиталізація у ЗП(ПТ)О: можливості та перспективи» Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізької області у січні 2021 року проведено дистанційний курс для педагогічних працівників “Використання цифрових інструментів Google для організації роботи педагогічного працівника та керівництва закладу освіти”, на якій зареєструвалося 1170 освітян України.
Для інформування педагогічних працівників закладів освіти про дистанційне навчання на базі Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області створено сайт “Дистанційне навчання НМЦ ПТО у Запорізькій області” . На сайті можна ознайомитись з інтерактивним Календарем дистанційного навчання НМЦ ПТО на 2021 рік, Програмами дистанційних курсів, умовами навчання та необхідними інструкціями для початку навчання. Також є активне посилання на реєстраційні форми та контакти для зворотнього зв’язку.
З метою забезпечення можливості спілкування учасників дистанційних курсів створена група у Facebook “НМЦ ПТО у Запорізькій області. Дистанційне навчання.”
Hозроблено Програму дистанційного навчального курсу, яка була затверджена директором НМЦ ПТО у Запорізькій області.
Актуальність Програми полягає в тому, що реформування освіти відноситься до найактуальніших питань сьогодення і вимагає нових підходів та методів навчання, в тому числі з використанням сучасних новітніх технологій. Невіддільною частиною цього процесу є створення електронних освітніх ресурсів навчального призначення та електронних підручників, застосування яких допомагає зробити освітній процес наближеним до життя та більш цікавим, унаочнити та розширити навчальні матеріали. Тому виникає необхідність якісної підготовки педагогічного працівника закладу освіти.
Одним з головних досягнень кінця XX-го – початку XXI століть майбутні покоління, безсумнівно, назвуть вихід людства у Всесвітню мережу. На початку XXI століття на передній план виходять так звані веб-додатки.
Google є однією з перших компаній, яка розробила ряд сервісів, що активно використовуються як домашніми, так і корпоративними користувачами. Перевагою є відсутність прив’язки до конкретної операційної системи та/або комп’ютера. Для нормальної роботи достатньо мати сучасний браузер і доступ в Інтернет. Витрати на створення і підтримку інфраструктури також відсутні.
Одним із завдань педагогічного працівника є підготовка здобувачів освіти до життя в сучасному світі, який все більше і більше “йде” в мережу. Сервіси Google дають не просто навички роботи з веб-додатками, а цілком реальний досвід роботи з інструментами, які використовують безліч компаній у своїй повсякденній роботі. Це програмне забезпечення для миттєвого обміну повідомленнями та відеоконференцій.
11 січня 2021 року розпочали навчання 822 педагогічних працівника України приєднавшись до Google Classroom. Для забезпечення ефективного навчання розроблено інструкції з інфографікою, відеоінструкції, тести, практичні завдання, провела 7 прямих трансляцій з елементами тренінгу на каналі YouTube, під час яких продемонструвала використання додатків Google для організації роботи педагогічного працівника та керівництва закладу освіти, надала відповіді на запитання. Ефективний зворотній зв’язок із учасниками курсу був налаштований через системи сповіщень, здачі робіт, отримання приватних консультацій до кожного завдання в середовищі Google Classroom. По закінченню навчання учасники отримали теоретичні знання та практичні навички відповідно до теми.
Електронні версії сертифікату кількістю 30 академічних годин (1 кредит ЄКТС) отримали 627 освітян України. Під час навчання учасниками курсу була створена спільна інтерактивна карта “Географія учасників курсу”. Під час опанування додатку Google Презентація кожна група курсантів створила спільну презентацію, де залишили відгуки та свої враження про дистанційний курс. Ознайомитись з матеріалом можна за відповідними посиланнями. Група № 1 Група № 2 Група № 3 Група № 4
24 вересня 2020 року взяла участь в онлайн-семінарі методистів закладів професійної (професійно-технічної освіти Запорізькій області "Створення сучасного освітнього середовища в закладі професійної освіти".
Розповіла про організацію дистанційного навчання, презентувала власний сайт "Інтернет на користь" та групи у Facebook.
Згідно з планом роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області з 22 вересня 2020 року розпочинається проведення дистанційного курсу для молодих майстрів виробничого навчання педагогічний стаж яких не перевищує 5 років. Курс складається з 4 практикумів. Тематика та терміни навчання додаються. Кількість учасників від одного закладу освіти – не більше 2 осіб.
За умови виконання практичних завдань учасникам дистанційного курсу надається електронний сертифікат (30 годин).
Навчання відбуватиметься на сервісі Google Classroom.
Тематика та графік проведення практикумів
дистанційного курсу для молодих майстрів виробничого навчання
№ |
Тема практикуму |
Кількість годин |
Термін проведення |
Тренер |
1. |
Використання цифрових інструментів для створення навчальних матеріалів та візуалізації даних. |
8 |
22.09.2020 – 05.10.2020 |
Осіна Наталя Анатоліївна |
2. |
Використання цифрових інструментів оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти. |
8 |
13.10.2020 – 26.10. 2020 (перенесено з 18.03.2020) |
Осіна Наталя Анатоліївна |
3. |
Специфіка роботи майстра виробничого навчання з учнівською молоддю. |
7 |
03.11.2020 – 16.11. 2020 |
Прокопенко Юлія Володимирівна |
4. |
Формування навичок щодо створення проєктів програм з індивідуального навчання здобувачів освіти. |
7 |
24.11.2020 – 07.12.2020 |
Прокопенко Юлія Володимирівна |
Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області
у березні 2020 року розпочав та
у квітні - червень 2020 року продовжує проведення майстер-класів для педагогічних працівників закладів освіти.
Попередня реєстрація обов’язкова окремо на кожен майстер-клас за посиланням https://forms.gle/suF84AHo5gfr4zzo6
Реєстрація відкрита на ВСІ майстер-класи!!!
З тематикою майстер-класів можна ознайомитися на сайті
«Дистанційне навчання НМЦ ПТО у Запорізькій області» за посиланням https://cutt.ly/MtULIPY
Презентації, які створені за матеріалами проведенних майстер-класів для педагогічних працівників
ВІДЕО-ЗВІТИ
ПРО ПРОВЕДЕННЯ МАЙСТЕР-КЛАСІВ
для педагогічних працівників
у березні - квітні 2020 року
Результати опитування заступників директорів ЗП(ПТ)О області, яке було проведено під час проведення тренінгу щодо діджиталізації освіти.
Тренінг заступників директорів ЗП(ПТ)О області
В умовах швидкого розвитку інформаційних технологій діджиталізація активно впроваджується в освітньому просторі взагалі і у професійній (професійно-технічній) освіті зокрема. Заклади освіти використовують цифрові інструменти у своїй практиці.
20 лютого 2020 року на базі Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області організований і проведений тренінг для заступників директорів з навчально-виробничої роботи на тему «Впровадження сучасних цифрових інструментів у роботу закладів освіти області» (на прикладі G Suite for Education)».
Відкрив тренінг Олександр Паржницький, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, який наголосив, що інформаційні технології на сьогоднішній день є невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Використання засобів і можливостей, які надають комп’ютерні технології та інтернет,сприяє якісному викладанню дисциплін, розвитку творчості педагогів, а також мотивує учнів (здобувачів освіти) до активного навчання.
До участі у тренінгу був запрошений Юрій Гарасюк, керівник служби Розгортання та Супроводу у ТОВ Гарасюк К – уповноважений Google Cloud Partner по європейському регіону, який у першій частині заходу ознайомив усіх присутніх з відкритими технологіями для якісного та доступного навчання. Розповів, що програма G Suite for Education надає можливість учням та вчителям працювати та навчатися разом, де б вони не перебували. Це просте та надійне у використанні хмарне рішення, яке дає можливість підвищити ефективність навчального процесу та надає педагогам ресурси для створення освітніх стратегій підготовки майбутніх лідерів.
Під час практичної частини тренінгу всі учасники отримали власний обліковий запис у G Suit for Education, налаштовували спільну роботу з Google Документом, Google Календарем та іншими Google Додатками. Також була проведена відеоконференція між учасниками тренінгу. За допомогою цифрового медіа-плеєра Chromecast, який розроблений компанією Google, всі учасники мали змогу транслювати вміст свого ноутбука на великий екран.
Своїм досвідом у використанні G Suite for Еducation поділилась Наталія Ільченко, заступник директора з навчальної роботи Державного навчального закладу «Михайлівське вище професійне училище». Пані Наталя розповіла про труднощі, які виникли у педагогічних працівників під час роботи з платформою, та про її переваги; продемонструвала опитування учнів щодо плюсів та мінусів роботи у G Suite for Еducation.
Методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Наталя Осіна під час проведення тренінгу презентувала роботу над проєктом «Діджиталізація у ЗП(ПТ)О: можливості та перспективи», учасники тренінгу взяли участь в опитуванні щодо діджиталізації освіти. Далі пані Наталя презентувала підсумки корпоративного ІТ-навчання, яке відбулось у січні 2020 року на базі 5 закладів освіти області та ознайомила з деякими інтернет-ресурсами для роботи закладів освіти.
Наприкінці тренінгу учасникам було запропоновано провести рефлексію, а саме: відповісти на три запитання: «Що хочеться взяти з собою?», «Що змусило задуматися?», «До чого б не хотілося повернутися?».
Усі матеріали тренінгу, додаткові матеріали та посилання з теми завантажені на Google Classroom, до якого приєднались учасники та у подальшому мають змогу спілкування й обміну досвідом щодо використання G Suite for Еducation.
За умови виконання практичних завдань учасники тренінгу отримають сертифікати.
Автор статті: Павленко Ірина
План
проведення тренінгу для заступників директорів
з навчально-виробничої роботи
Дата проведення: 20 лютого 2020 року
Місце проведення: Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області
(м. Запоріжжя, вул. Покровська, 28)
Початок : 10.00
Завершення: 14.00
Координатор тренінгу–Осіна Н. А., методистНауково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
Тема: «Впровадження сучасних цифрових інструментів у роботу закладів освіти області» (на прикладі GSuiteforeducation).
1. Вітальне слово.
Паржницький О.В., директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, кандидат педагогічних наук.
2. Відкриті технології для якісного та доступного навчання.
Гарасюк Ю., керівник служби Розгортання та Супроводу у ТОВ Гарасюк К - уповноваженого Google Cloud Partner по європейському регіону.
3. Практична робота щодо використання GSuiteforeducation.
Гарасюк Ю., керівник служби Розгортання та Супроводу у ТОВ Гарасюк К - уповноваженого Google Cloud Partner по європейському регіону.
4. Перерва. Брейк-кава.
5. Огляд сучасних цифрових інструментів для роботи закладів освіти.
Осіна Н.А., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
6. Підведення підсумків тренінгу. Обговорення заходу.
Осіна Н.А., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
З метою ефективної роботи під час проведення тренінгу мати при собі ноутбук.
За умови виконання практичних завдань учасникам тренінгу надається сертифікат (5 годин).
Попередня реєстрація обов’язкова за посиланням https://bitly.su/kxJseM
Методист НМЦ ПТО
у Запорізькій області Наталя ОСІНА