Мій сайт "Інтернет на користь" на допомогу викладачам постійно оновлюється.
Всі пропозиції та зауваження пишіть в особистих повідомленнях на Facebook.
Онлайн-майстерня для викладачів фізики
17 лютого 2021 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області, на сервісі Zoom, була проведена онлайн-майстерня для викладачів фізики на тему “Виконання фізичного експерименту в умовах дистанційного навчання”.
На початку методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Осіна Наталя ознайомила присутніх з новою формою роботи з викладачами математики та фізики області – формат онлайн-майстерні та з планом заходів центру для освітян на рік. Всі учасники онлайн-майстерні приєднались до Google Classroom та розпочали роботу. Спочатку була опрацьована нормативно-правова база щодо щодо викладання фізики у 2020/2021 навчальному році. Далі Наталя Анатоліївна зробила огляд інтернет-ресурсів для проведення лабораторно-практичних робіт в умовах дистанційного навчання.
Після теоретичної частини тренер Демарецька Тетяна, викладач фізики ДНЗ «Пологівський професійний ліцей», провела майстер-клас щодо виконання фізичного експерименту в умовах дистанційного навчання. Було продемонстровано можливості сервісів «Фізика в школі - HTML5», «Інтерактивні симуляції PhET», «SimPop» тощо. Тетяна Іванівна поділилася власним досвідом щодо використання цих інтернет-ресурсів та власними розробками, які допоможуть викладачам якісно проводити лабораторно-практичні роботи. Були розглянути переваги та недоліки всіх сервісів. Надані відповіді за запитання учасників онлайн-майстерні.
Учасники онлайн-майстерні отримали завдання за умови виконання якого мають змогу отримати відповідний сертифікат. Демарецька Тетяна отримала диплом тренера онлайн-майстерні за активне поширення власного педагогічного досвіду серед спільноти освітян. Методист центру Осіна Наталя подякувала всіх учасників за плідну роботу та побажала успіхів у виконанні практичного завдання.
Онлайн-майстерня для викладачів математики.
27 січня 2021 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області, на сервісі Zoom, була проведена онлайн-майстерня для викладачів математики на тему “Організаційні аспекти роботи викладача математики під час підготовки здобувачів освіти до ЗНО у період дистанційного навчання”, на якої були присутні викладачі математики Запорізької, Волинської, Луганської, Львівської, Полтавської та Харківської областей.
На початку методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Осіна Наталя ознайомила присутніх з новою формою роботи з викладачами математики та фізики області – формат онлайн-майстерні та з планом заходів центру для освітян на рік. Всі учасники онлайн-майстерні приєднались до Google Classroom та розпочали роботу. Спочатку була опрацьована нормативно-правова база щодо проведення ЗНО з математики, розглянуті особливості ЗНО з математики у 2021 році. Далі Наталя Анатоліївна зробила огляд інтернет-ресурсів для підготовки здобувачів освіти до ЗНО з математики у період дистанційного навчання. Були розглянуті сервіси для роботи викладача та надані рекомендації щодо безкоштовних дистанційних курсів для здобувачів освіти для підготовки до ЗНО з математики.
Після теоретичної частини тренер Шитко Вікторія, викладач математики КЗ “Бердянський медичний фаховий коледж” ЗОР, провела майстер-клас щодо роботи викладача математики під час підготовки здобувачів освіти до ЗНО з математики у період дистанційного навчання. Було продемонстровано можливості сервісів iLearn, Classtime, Освіта.ua., МійКлас. Вікторія Володимирівна поділилася власним досвідом щодо використання цих інтернет-ресурсів та власними розробками, які допоможуть викладачам якісно готувати здобувачів освіти до ЗНО з математики. Були надані відповіді за запитання учасників онлайн-майстерні.
Методист центру Осіна Наталя провела майстер-клас с елементами тренінгу щодо створення тестів за допомогою сервісу Quizizz. Були розглянути переваги цього сервісу для викладачів природничо-математичних дисциплін.
Учасники онлайн-майстерні отримали 2 завдання за умови виконання яких мають змогу отримати відповідний сертифікат. Шитко Вікторія отримала диплом тренера онлайн-майстерні за активне поширення власного педагогічного досвіду серед спільноти освітян України. Методист центру Осіна Наталя подякувала всіх учасників за плідну роботу та побажала успіхів у виконанні практичних завдань.
Обласний вебінар для викладачів математики та фізики
11 листопада 2020 року на платформі Zoom провела обласний вебінар для викладачів математики та фізики, в якому взяли участь 68 викладачів математики та фізики закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти Запорізькій області. Також вебінар транслювався на каналі YouTube.
Більше фото та інформації на сайті НМЦ ПТО у Запорізькій області ТУТ
Запис вебінару ТУТ
Обласний семінар-практикум викладачів фізики
7 листопада 2019 року на базі Державного навчального закладу «Пологівський професійний ліцей» проведено обласний семінар-практикум викладачів фізики закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему «Використання виробничого досвіду на уроках фізики».
Відкрила семінар-практикум методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Осіна Наталя Анатоліївна.
На початку семінару-практикуму учасників привітав директор ДНЗ «Пологівський професійний ліцей» Чесноков Іван Іванович та розповів про сьогодення й перспективи розвитку, основні напрями діяльності закладу освіти. Заступник директора з навчально-виробничої роботи Кудінов Олексій Анатолійович провів відеопрезентацію закладу освіти. Далі учасники семінару були запрошені до виробничих майстерень, де ознайомились з матеріально-технічною базою ліцею.
Голова методичної комісії, викладач фізики ДНЗ «Пологівський професійний ліцей» Демарецька Тетяна Іванівна презентувала власну практику щодо використання виробничого досвіду здобувачів освіти на уроках фізики за напрямом підготовки для галузей громадського харчування та електротехнічного виробництва. Були продемонстровані фрагменти уроків фізики із застосуванням проектних технологій та додатків Google як складових інноваційної діяльності викладача, створені інтерактивні вправи для актуалізації опорних знань і перевірки домашніх завдань. Учасники семінару-практикуму із захопленням працювали у середовищі Google Classroom, спробували відповідати на запитання у сервісі Flippity, пограли у гру «Мільйонер» та ознайомились з віртуальними лабораторіями.
Далі викладач фізики ДНЗ «Пологівський професійний ліцей» Демарецька Тетяна Іванівна поділилась досвідом щодо застосування проєктних технологій на уроках фізики. Продовжили цю тему майстри виробничого навчання Прасолов Олег Анатолійович (з професії «Електрогазозварник») та Самчук Наталія Вікторівна (з професії «Кухар. Кондитер»), які розповіли про зв’язок фізики з уроками виробничого навчання в галузях електротехнічного виробництва та громадського харчування та про застосування проєктних технологій. Учні ДНЗ «Пологівський професійний ліцей» презентували два проєкти «Виготовлення металевої підставки для квітів» і «Готуємо борщ!».
Викладач фізики ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» Петрик Світлана Володимирівна продемонструвала відео із власних уроків і розповіла про використання виробничого досвіду здобувачів освіти на уроках фізики за напрямом підготовки для галузі моторобудівника.
Викладач спецдисциплін ДНЗ «Пологівський професійний ліцей» Режко Катерина Миколаївна поділилася власним досвідом щодо міжпредметної інтеграції фізики в галузі громадського харчування як необхідного дидактичного засобу формування компетентностей здобувачів освіти.
Керівник гуртка технічної творчості, майстер виробничого навчання з професії «Кухар. Кондитер» Жемчужнікова Алла Михайлівна провела майстер-клас «Живопис очима фізика. Фізика кольору» й продемонструвала технічні варіанти реалізації моделі використання «основних кольорів» на виробах із глини.
Фастова Альона Андріївна розповіла про використання платформи Learnis для створення навчальних веб-квестів, вікторин та інтелектуальних онлайн-ігор. Всі учасники семінару-практикуму спробували пройти квест з фізики.
Методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Осіна Наталя Анатоліївна зробила огляд Інтернет-ресурсів для викладачів фізики і презентувала власний сайт «Інтернет на користь», ознайомила присутніх із корисними інтернет-сервісами для роботи викладача. Особливу увагу було приділено ресурсам для створення інтерактивних завдань, роботі в середовищі Google Classroom, цифровим інструментам формувального оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти.
З метою поліпшення роботи викладачів фізики було прийняте рішення створити середовище Google Classroom для спілкування та обміну інформацією. Також там можна ознайомитись з усіма матеріалами викладачів та майстрів виробничого навчання, що брали участь у роботі семінару-практикуму.
Всі учасники семінару-практикуму отримали подарунки – буклети, смайлики та сувеніри - вироби із глини, виготовлені членами гуртка технічної творчості. Крім того, учасники обговорили поточні питання та підвели підсумки роботи.
Методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Осіна Наталя Анатоліївна висловила вдячність керівництву та колективу ДНЗ «Пологівський професійний ліцей», всім учасникам семінару-практикуму за співпрацю.
Обласний семінар-практикум викладачів математики
17 квітня 2019 року на базі Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведено обласний семінар-практикум викладачів математики на тему «Розвиток критичного та креативного мислення на уроках математики».
Відкрила семінар-практикум методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Осіна Наталя Анатоліївна.
Викладач математики ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» Мілочкіна Лілія Володимирівна розповіла про сучасний компетентнісний урок математики як засіб розвитку креативної особистості вчителя та учня, ознайомила присутніх з Internet-ресурсами, які використовує під час проведення уроків.
Викладач математики Запорізького авіаційного коледжу ім. О.Г. Івченка Свіріна Ольга Володимирівна презентувала досвід роботи щодо розвитку критичного мислення на уроках математики.
Викладач математики Запорізького авіаційного коледжу ім. О.Г. Івченка Токарчук Анжела Валентинівна ознайомила колег з використанням інтерактивних засобів навчання з метою розвитку креативного мислення.
Після невеличкої перерви викладач математики ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» Шоя Вікторія Костянтинівна поділилася власним досвідом щодо розвитку критичного мислення при розв’язувані задач різних типів.
Методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Осіна Наталя Анатоліїна розповіла про технології та інструменти розвитку креативного мислення. Учасники семінару спробували пройти тест на креативність.
Викладач математики ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» Удалова Наталія Павлівна поділилась власним досвідом щодо використання методу кейсів під час викладання математики.
Завершився семінар-практикум виступом методиста НМЦ ПТО у Запорізькій області Осіної Н.А., яка подякувала присутнім за плідну роботу та висловила вдячність за співпрацю. Також учасниками було обговорено поточні питання та підведено підсумки роботи.
Усі матеріали обласного семінару-практикуму викладачів математики розміщено на сайті НМЦ ПТО у Запорізькій області у розділі «Методичний кабінет» у вкладці «Семінари».
План
проведення обласного семінару-практикуму
викладачів математики
Дата проведення: 17 квітня 2019 року
Місце проведення: Науково-методичний
центр професійно-технічної освіти
у Запорізькій області
(м. Запоріжжя, вул. Покровська, 28)
Початок : 10.00
Завершення: 14.00
Координатор семінару-практикуму – Осіна Н. А., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
Тема: «Розвиток критичного та креативного мислення на уроках математики».
1. Перспективи розвитку Науково-методичного центру професійно- технічної освіти у Запорізькій області.
Петерик С.М., заступник директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
2. Презентація «Сучасний компетентнісний урок математики як засіб розвитку креативної особистості вчителя та учня».
Мілочкіна Л.В., викладач математики ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник».
3. «Розвиток критичного мислення на уроках математики» (з досвіду роботи).
Свіріна О.В., викладач математики Запорізького авіаційного коледжу ім. О.Г. Івченка.
4. «Використання інтерактивних засобів навчання з метою розвитку креативного мислення» (з досвіду роботи).
Токарчук А.В., викладач математики Запорізького авіаційного коледжу ім. О.Г. Івченка..
5. Перерва.
6. «Розвиток критичного мислення при розв’язувані задач різних типів» (з досвіду роботи).
Шоя В.К., викладач математики ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти».
7. Презентація «Технології та інструменти розвитку креативного мислення».
Осіна Н.А., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
8. «Використання методу кейсів під час викладання математики» (з досвіду роботи).
Удалова Н.П., викладач математики ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище».
9. Підведення підсумків семінару-практикуму викладачів математики. Анкетування учасників.
Осіна Н.А., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
Про дистанційне навчання
З 21 лютого 2019 року розпочалась реєстрація на І модуль дистанційних курсів на тему "Використання цифрових інструментів Google для організації роботи педагогічного працівника/керівництва закладу освіти".
Зміст навчання, реєстраційна форма, умови навчання та необхідні інструкції - на сайті "Дистанційне навчання НМЦ ПТО у Запорізькій області" .
Також рекомендую приєднатись до групи у Facebook https://www.facebook.com/groups/610477722711377/ .
Початок навчання на І модулі дистанційних курсів 4 березня 2019 року.
Обласний семінар для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти
30 січня 2019 року на базі Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведено обласний семінар для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему «Дистанційне навчання як інноваційна форма освіти».
На початку семінару учасників привітав директор НМЦ ПТО у Запорізькій області Паржницький Олександр Вікторович та проінформував про сучасність дистанційного навчання та необхідність підвищення цифрової компетентності педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
Методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Осіна Наталя Анатоліївна презентувала представникам закладів професійної (професійно-технічної) освіти авторський дистанційний курс «Використання цифрових інструментів у роботі педагогічного працівника/керівництва закладу освіти», якій складається з 4 модулів.
Учасники семінару мали можливість самостійно попрацювати у середовищі Classroom та виконати деякі завдання із дистаційного курсу.
Після невеличкої перерви методист Осіна Наталя Анатоліївна ознайомила присутніх з інструментами формувального оцінювання навчальних досягнень учнів та інструментами для створення навчальних матеріалів та візуалізації даних. Усі інструменти розміщено на сайті «Інтернет на користь» https://sites.google.com/view/osina-zp/ .
Наприкінці семінару учасники обговорили програму дистанційного навчального курсу.
План
проведення обласного семінару для педагогічних
працівників закладів ЗП(ПТ)О
Дата проведення: 30 січня 2019 року
Місце проведення: Науково-методичний
центр професійно-технічної освіти
у Запорізькій області
(м. Запоріжжя, вул. Покровська, 28)
Початок : 10.00
Завершення: 14.00
Координатор семінару-практикуму – Осіна Н. А., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
Тема: «Дистанційне навчання як інноваційна форма освіти».
Мета семінару:
1. Презентація дистанційного курсу «Використання цифрових інструментів у роботі педагогічного працівника/керівництва закладу освіти».
2. Підвищення цифрової компетентності педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
1. Перспективи розвитку Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
Паржницький О.В., директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
2. Презентація модуля І “Використання цифрових інструментів Google для організації роботи педагогічного працівника/керівництва закладу освіти”. Створення спільних Google Документа, Google Малюнка та їх редагування.
Осіна Н.А., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
3. Презентація модуля ІІ “Створення персонального сайту-портфоліо педагогічного працівника/керівництва закладу освіти”. Огляд платформ (безкоштовних) для створення сайту або блогу. Характерні ознаки сайту-портфоліо.
Осіна Н.А., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
4. Перерва.
5. Презентація модуля ІІІ “Використання цифрових інструментів формувального оцінювання навчальних досягнень учнів”. Огляд інтернет-ресурсів для створення інтерактивних дидактичних матеріалів для оцінювання навчальних досягнень учнів.
Осіна Н.А., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
6. Презентація модуля IV “Використання цифрових інструментів для створення навчальних матеріалів та візуалізації даних”. Створення інтерактивного плакату.
Осіна Н.А., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
7. Підведення підсумків семінару для педагогічних працівників ЗП(ПТ)О.
Осіна Н.А., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
Для участі у вищезазначеному заході необхідно заповнити заявку за Google формою
до 25 січня 2019 року
Обласний семінар-практикум викладачів фізики
22 листопада 2018 року на базі Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» відбувся обласний семінар-практикум викладачів фізики на тему «Реалізація компетентнісного підходу на уроках фізики».
Відкрила семінар-практикум методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Осіна Наталя Анатоліївна.
На початку семінару-практикуму учасників привітав директор ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» Базь Олександр Станіславовіч та розповів про сьогодення і перспективи розвитку навчального закладу. Заступник директора Масалова Тетяна Степанівна провела відеопрезентацію закладу освіти. Далі учасники семінару були запрошені до навчально-практичного центру для підготовки операторів верстатів з числовим програмним керуванням, який запрацював у цьому місяці.
Голова методичної комісії, викладач математики ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» Мілочкіна Лілія Володимирівна презентувала власний досвід щодо проведення сучасного компетентнісного уроку як засобу розвитку творчої особистості вчителя та учня. Були продемонстровані хмарні сервіси, якими викладач користується для підготовки та проведення сучасних уроків.
Викладач фізики ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» Гонтар Світлана Леонідівна розповіла про формування креативного мислення учнів з метою реалізації компетентнісного підходу на уроках фізики, про форми та методи, які застосовує на власних уроках.
Після невеличкої перерви викладач фізики ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей» Герасименко Тетяна Гаврилівна презентувала свій досвід формування ключових компетентностей на уроках фізики. Тетяна Гаврилівна розповіла про проведення нестандартних уроків на тему «Хронологічна послідовність технології зварювального процесу та фізика» та на тему «Електричний струм у різних середовищах».
Далі викладач фізики ДНЗ «Великобілозерський професійний аграрний ліцей» Остроконь Ольга Іванівна поділилася власним досвідом щодо реалізації компетентнісного підходу у позаурочний час, розповіла про проведення тижнів фізики.
Методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Осіна Наталя Анатоліївна презентувала власний сайт «Інтернет на користь», ознайомила присутніх із корисними інтернет-сервісами для роботи викладача. Особливу увагу було приділено ресурсам для створення інтерактивних завдань та візуалізації даних. Також Наталя Анатоліївна розповіла про цифрові інструменти формувального оцінювання навчальних досягнень учнів.
Всі учасники семінару-практикуму отримали подарунки – буклети, яблуко Ньютона з довідковими матеріалами з фізики та кубик для проведення вправ із розвитку креативного мислення.
З метою поліпшення роботи наступних семінарів-практикумів викладачів фізики методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Осіна Н.А. провела анкетування учасників семінару, всім учасникам висловила вдячність за співпрацю. Також учасниками було обговорено поточні питання та підведено підсумки роботи.
З усіма матеріалами викладачів, що брали участь у роботі семінару-практикуму можна ознайомитись на сайті НМЦ ПТО у Запорізькій області у розділі «Методичний кабінет» у вкладці «Семінари».
План
проведення обласного семінару-практикуму
викладачів фізики
Дата проведення: 22 листопада 2018 року
Місце проведення: ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник»
(м. Запоріжжя, вул. Панфьорова, 146А)
Початок : 10.00
Завершення: 14.00
Координатор семінару-практикуму – Осіна Н. А., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
Тема: «Реалізація компетентнісного підходу на уроках фізики».
1. Перспективи розвитку та основні напрямки діяльності ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник». Відео-презентація закладу.
Базь О.С., директор ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник»
Масалова Т.С., заступник директора ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник»
2. Презентація на тему «Сучасний компетентнісний урок як засіб розвитку творчої особистості вчителя та учня».
Мілочкіна Л.В., викладач математики ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник»
3. «Формування креативного мислення учнів з метою реалізації компетентнісного підходу на уроках фізики» (з досвіду роботи).
Гонтар С.Л., викладач фізики ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник»
4. Презентація на тему «Формування ключових компетентностей на уроках фізики».
Герасименко Т.Г., викладач фізики ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей»
5. Перерва.
6. «Реалізація компетентнісного підходу у позаурочний час» (з досвіду роботи).
Остроконь О.І., викладач фізики ДНЗ «Великобілозерський професійний аграрний ліцей»
7. Презентація власного сайту «Інтернет на користь». Майстер-клас «Створення інтерактивного плакату».
Осіна Н.А., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області
8. Підведення підсумків обласного семінару-практикуму викладачів фізики. Обговорення заходу. Анкетування учасників.
Осіна Н.А., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області
Обласний семінар-практикум викладачів математики
25 квітня 2018 року на базі Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведено обласний семінар-практикум викладачів математики на тему «Формування та розвиток ключових компетентностей учнів на уроках математики».
Відкрила семінар-практикум методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Осіна Наталя Анатоліївна.
На початку семінару-практикуму учасників привітав директор НМЦ ПТО у Запорізькій області Паржницький Олександр Вікторович.
Доцент кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР Склярова Ірина Олександрівна розповіла про особливості підготовки випускників до ЗНО з математики, ознайомила присутніх із завданнями тестів попередніх років, зазначила, які завдання викликали труднощі та з якими завданнями учні впорались. Учасники семінару спробували самостійно розв’язати дві задачі та зробили аналіз роз’язування цих задач учнями за допомогою критеріїв оцінювання. Були зазначені шляхи ефективної підготовки учнів до ЗНО з математики.
Методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Осіна Наталя Анатоліїна розповіла про кейс-метод як спосіб формування життєвих компетентностей учнів. Викладач математики ДНЗ «Михайлівське вище професійне училище» Пересипкіна Олена Валентинівна поділилася власним досвідом щодо проведення кейс-уроку.
Після невеличкої перерви майстер виробничого навчання ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей» Петренко Євген Володимирович презентував досвід роботи щодо використання продуктів Google у роботі викладача. Учасники семінару спробували побудувати графіки функцій за допомогою додатків Google та ознайомились з роботою у Google-класі.
Шепель Алла Анатоліївна, викладач математики ДНЗ «Чубарівський професійний аграрний ліцей» ознайомила колег з використанням інтелект-карт на уроках математики з метою формування та розвитку ключових компетентностей учнів, зробила аналіз Internet-ресурсів, за допомогою яких можна створити карти розуму, та провела майстер-клас щодо побудови карти знань. Кожен учасник семінару із задоволенням спробував побудувати метальну карту за допомогою програми FreeMind.
З метою поліпшення роботи наступних семінарів-практикумів методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Осіна Наталя Анатоліївна провела анкетування учасників семінару. Також учасниками було обговорено поточні питання та підведено підсумки роботи.
Усі матеріали обласного семінару-практикуму викладачів математики розміщено на сайті НМЦ ПТО у Запорізькій області у розділі «Методичний кабінет» у вкладці «Семінари».
План
проведення обласного семінару-практикуму
викладачів математики
Дата проведення: 25 квітня 2018 року
Місце проведення: Науково-методичний
центр професійно-технічної освіти
у Запорізькій області
(м. Запоріжжя, вул. Покровська, 28)
Початок : 10.00
Завершення: 15.00
Координатор семінару-практикуму – Осіна Н. А., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
Тема: «Формування та розвиток ключових компетентностей учнів на уроках математики».
1. Перспективи розвитку Науково-методичного центру професійно технічної освіти у Запорізькій області.
Паржницький О.В., директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
2. Практичні аспекти підготовки до ЗНО з математики.
Склярова І. О., доцент кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін КЗ "ЗОІППО" ЗОР.
3. Презентація «Кейс-метод як спосіб формування життєвих компетентностей учнів».
Осіна Н.А., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
4. Перерва.
5. Презентація «Використання інтелект-карт на уроках математики з метою формування та розвитку ключових компетентностей учнів».
Шепель А.А., викладач ДНЗ «Чубарівський професійний аграрний ліцей».
6. Майстер-клас на тему «Створення інтелект-карти за допомогою Internet-сервісів».
Шепель А.А., викладач ДНЗ «Чубарівський професійний аграрний ліцей».
7. «Використання продуктів Google та Internet-сервісів у роботі викладача математики» (з досвіду роботи).
Петренко Є.В., майстер виробничого навчання ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей».
8. Підведення підсумків семінару-практикуму викладачів математики. Анкетування учасників.
Осіна Н.А., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
Корисні сайти для викладачів
Це набір хмарних додатків, які надаються компанією Google
безкоштовно для освітніх установ у рамках обраного освітньою установою домену Google Apps for
Education
Здійснюється повне резервне копіювання всіх даних
Надається надійне шифрування і безпечна аутентифікація
Забезпечується високий коефіцієнт готовності сервісів.
Гарантується дотримання авторських прав і захист конфіденційності даних освітньої установи
Можливість використовувати освітньою установою власного доменного імені при роботі c Google Apps.
Cукупність засобів інформаційного обміну, документообігу, програмного та організаційно-методичного забезпечення
управління навчальним закладом та навчальним процесом/
Обласний семінар-практикум викладачів фізики
30 листопада 2017 року на базі Державного навчального закладу «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» відбувся обласний семінар-практикум викладачів фізики на тему «Використання інтерактивних методів навчання як способу підвищення якості навчального процесу з фізики».
Відкрила семінар-практикум методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Осіна Наталя Анатоліївна.
На початку семінару-практикуму учасників привітав директор ДНЗ «Запорізький ПЛЗТ» Трипак Василь Васильович та розповів про сьогодення і перспективи розвитку навчального закладу. Для позитивного настрою присутніх у виконанні учнів навчального закладу прозвучали запальні українські пісні.
Викладач фізики ДНЗ «Запорізький ПЛЗТ» Приданцев Валерій Анатолійович презентував досвід роботи щодо вивчення фізичних основ сучасної іграшки (спиннера) як засобу розвитку пізнавальної активності учнів. Було продемонстровано досліди зі спиннером під час вивчення теми «Момент інерції».
Викладач фізики ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей» Столяр Ольга Гнатівна поділилася власним досвідом щодо використання інтерактивних методів навчання під час проведення дослідів та розв’язування експериментальних завдань на уроках фізики та у позаурочний час. Було продемонстровані відео з фрагментами уроків та позакласних заходів. Також Ольга Гнатівна презентувала декілька власних проектів з фізики, з якими можна ознайомитись на сайті НМЦ ПТО у Запорізькій області у розділі «Методичний кабінет» у вкладці «Семінари».
Після невеличкої перерви Приданцев Валерій Анатолійович розповів про використання ілюстрацій під час підготовки до виконання лабораторних робіт та подарував кожному з присутніх диск із роздатковим матеріалом з фізики. Також Валерій Анатолійович провів майстер-клас з демонстрації поведінки поперечних хвиль з використанням різноманітних матеріалів. Потім усі присутні з цікавістю спостерігали за явищем інтерференції за допомогою решітки, капронової стрічки та скла. Продемонстровано дослід щодо експерементального визначення швидкості світла.
Методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Осіна Н.А. ознайомила присутніх з навчальними програмами з предмета «Природничі науки», які набувають чинності з 1 вересня 2018 року та з проектом програми з фізики та астрономії для загальноосвітніх навчальних закладів (10-11 клас).
З метою поліпшення роботи наступних семінарів-практикумів викладачів фізики методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Осіна Н.А. провела анкетування учасників семінару, викладачам Приданцеву В.А. та Столяр О.Г. висловила вдячність за співпрацю. Також учасниками було обговорено поточні питання та підведено підсумки роботи.
План
проведення обласного семінару-практикуму
викладачів фізики
Дата проведення: 30 листопада 2017 року
Місце проведення: ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту»
(м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 76а)
Початок : 10.00
Завершення: 15.00
Координатор семінару-практикуму – Осіна Н. А., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
Тема: «Використання інтерактивних методів навчання як способу підвищення якості навчального процесу з фізики».
1. Перспективи розвитку ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту».
Трипак В.В., директор ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту»
2. «Вивчення фізичних основ сучасної іграшки як засіб розвитку пізнавальної активності учнів» (з досвіду роботи).
Приданцев В.А., викладач фізики ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту»
3. «Використання інтерактивних методів навчання під час проведення дослідів та розв’язування експериментальних завдань на уроках фізики та у позаурочний час» (з досвіду роботи).
Столяр О.Г., викладач фізики ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей»
4. Перерва.
5. Презентація на тему «Використання ілюстрацій під час підготовки до виконання лабораторних робіт».
Приданцев В.А., викладач фізики ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту»
6. Інформація щодо навчальних програм з фізики та астрономії для загальноосвітніх навчальних закладів (10-11клас).
Осіна Н.А., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області
7. Майстер-клас на тему «Використання інтерактивних методів навчання під час проведення лабораторних робіт з фізики з визначення параметрів в електричному колі змінного струму».
Приданцев В.А., викладач фізики ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту»
8. Підведення підсумків обласного семінару-практикуму викладачів фізики. Анкетування учасників.
Осіна Н.А., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області
У посібнику висвітлено питання створення вчителями
цифрового контенту до уроку математики
з допомогою хмарних технологій як одного з шляхів формування та розвитку їх ІК-компетентності.
Також є приклади використання навчальних
Інтернет-ресурсів до кожної з тем курсу
математики основної школи. Призначений
для використання вчителями математики основної школи, учнями, студентами педагогічних вузів, а також тими, хто
цікавиться хмарними технологіями.
Скачать можно ТУТ.
Обласний
семінар-практикум
викладачів математики
29 березня 2017 року на базі Державного навчального закладу «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» проведено обласний семінар-практикум викладачів математики на тему «Використання інноваційних технологій на уроках математики».
Відкрила семінар-практикум методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Осіна Наталя Анатоліївна.
На початку семінару-практикуму учасників привітав директор ДНЗ «Запорізький ПЦПТО» Полухін Володимир Федорович та розповів про сьогодення і перспективи розвитку навчального закладу.
Викладач математики та інформатики ДНЗ «Запорізький ПЦПТО» Шоя В.К. на високому професійному та методичному рівні провела інтегрований відкритий урок за парною системою на тему «Графічне представлення інформації про вибірку». Учасники семінару відзначили, що викладач застосовувала різноманітні методи і форми роботи, зокрема евристична бесіда, вправа «Мікрофон», квест-технологія, робота учнів з комп’ютером тощо, доречно були використані ІКТ. Учні булі дуже активні та зацікавлені впродовж всього уроку. Методична розробка відкритого уроку та презентація розміщені у розділі «Методичний кабінет» на сайті НМЦ ПТО у Запорізькій області.
Викладач хімії та біології ДНЗ «Запорізький ПЦПТО» Павленко О.М. презентувала досвід роботи викладачів природничо-математичних дисциплін навчального закладу з питань використання інноваційних технологій у роботі з обдарованими дітьми.
Мілочкіна Л.В., викладач ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник», поділилася власним досвідом щодо використання хмарних технологій на уроках математики.
Також у роботі семінару взяла участь практичний психолог ДНЗ «Запорізький ПЦПТО» Недодара Н.В., яка надала майстер-клас на тему «Використання математики у практичній психології». Кожен учасник семінару із задоволенням розраховував свої життєві можливості та перспективи розвитку.
Методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Осіна Н.А. ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями щодо викладання предмета «Математика» у 2016-2017 навчальному році та з нормативно-правовою базою проведення Державної підсумкової атестації з математики у 2017 році.
В рамках семінару викладач математики та інформатики ДНЗ «Запорізький ПЦПТО» Шоя В.К. провела засідання гуртка «Піфагорець» на тему «Математика навкруги». Члени гуртка підготували презентації щодо застосування математики у різних галузях. Дуже емоційно пройшло обговорення кожної роботи.
З метою поліпшення роботи наступних семінарів-практикумів методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Осіна Н.А. провела анкетування учасників семінару, викладачам Шоя В.К. та Мілочкіній Л.В. висловила вдячність за співпрацю та подарувала диски з програмно-методичним забезпеченням і з матеріалами для проведення позакласних заходів з математики. Також учасниками було обговорено поточні питання та підведено підсумки роботи.
План
проведення обласного семінару-практикуму
викладачів математики
Дата проведення: 29 березня 2017 року
Місце проведення: ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти»
(м. Запоріжжя, вул. Перспективна, 2б)
Початок : 10.00
Завершення: 15.00
Координатор семінару-практикуму – Осіна Н. А., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
Тема: «Використання інноваційних технологій на уроках математики».
1. Перспективи розвитку ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти».
Гунченко Н.О., заступник директора ДНЗ «Запорізький ПЦПТО»
2. «Використання інноваційних технологій у роботі з обдарованими дітьми з природничо-математичних дисциплін» (з досвіду роботи).
Павленко О.М., викладач ДНЗ «Запорізький ПЦПТО»
3. Відкритий урок на тему «Графічне представлення інформації про вибірку».
Шоя В.К., викладач ДНЗ «Запорізький ПЦПТО»
4. Обговорення відкритого уроку.
Осіна Н.А., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
5. «Використання хмарних технологій на уроках математики» (з досвіду роботи).
Мілочкіна Л.В., викладач ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник».
6. Майстер-клас на тему «Використання математики у практичній психології».
Недодара Н.В., практичний психолог ДНЗ «Запорізький ПЦПТО».
7. Інформація щодо викладання математики та проведення Державної підсумкової атестації у 2017 році.
Осіна Н.А., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
8. Засідання гуртка з математики «Піфагорець» на тему «Математика навкруги».
Шоя В.К., викладач ДНЗ «Запорізький ПЦПТО»
9. Підведення підсумків семінару-практикуму.
Осіна Н.А., методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
пр. Перемоги, 10, м.Київ, 01135, тел. (044) 481-32-21, факс (044) 481-47-96 E-mail: mon@mon.gov.ua, код ЄДРПОУ 38621185
Департаменти (управління) освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій
Навчально-методичні (науково-методичні) центри (кабінети) професійно-технічної освіти
Про проведення державної підсумкової атестації в професійно-технічних навчальних закладах у 2016-2017 навчальному році
Інформуємо, що закінчення 2016 - 2017 навчального року і проведення державної підсумкової атестації учнів професійно-технічних навчальних закладів визначено Положенням про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 30.12.2014 року № 1547, реєстрованим у Міністерстві юстиції У країни 14 лютого 2015 року за № 157/26602 (далі - Положення про ДПА); наказом Міністерства освіти і науки України від 20.10.2016 № 1272 «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів у 2016/2017 навчальному році» із змінами, внесеними наказом МОН від 30.12.2016 № 1696 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 20 жовтня 2016 року № 1272» та листом Міністерства освіти і науки України від 13 березня 2017 року № 1/9-149.
Державна підсумкова атестація проводиться у письмовій формі в терміни, передбачені робочими навчальними планами, з трьох предметів: українська мова; математика або історія України (період XX - початок XXI століття); предмет за вибором учня з одного з зазначених навчальних предметів: біологія, хімія, фізика, географія, іноземна мова (англійська, або німецька, або іспанська, або французька мова - залежно від того, яка іноземна мова вивчалась у старшій школі), математика, історія України (період XX -початок XXI століття). Учні, які другим предметом для проходження ДПА обрали математику, можуть обрати для проходження ДПА з третього предмета історію України і навпаки (наказ МОН № 1272).
Завдання для проведення атестації укладаються викладачами відповідного фаху, погоджуються педагогічною радою та затверджуються керівником навчального закладу.
Випускники професійно-технічних навчальних закладів, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів, беруть участь у зовнішньому незалежному оцінюванні з предметів, які обрані ними згідно з умовами вступу до конкретного вищого навчального закладу за умови попередньої реєстрації. Інформацію щодо проведення у 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання розміщено на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Звертаємо увагу на необхідність передбачення термінів проведення зовнішнього оцінювання при розробленні графіку державної кваліфікаційної атестації з метою недопущення створення перешкод випускникам щодо їх участі у зовнішньому незалежному оцінюванні.
Заступник Міністра Павло Хобзей
№1/9-172 від 27.03.2017
У наш час технології та освіта сплетені досить тісно, практично у кожного вчителя є свої улюблені технологічні інструменти, які він використовує у своїй роботі, і
які дозволяють йому дістати увагу учнів під час цікавих, захоплюючих шкільних занять.
Але як і все, що має відношення до технології, інструменти безперервно оновлюються, а старі стверджуються, розширюючи сферу застосування або просто додаючи нові
функції, більш актуальні для сучасної освіти і затребувані найбільш технологічно підкованими вчителями.
Далі представлений список деяких інструментів освітніх технологій, які зараз так необхідні у арсеналі кожного вчителя, чи то для особистого використання або ж у якості навчальних
посібників у педагогічному процесі.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
м. Київ
20.10.2016 № 1272
Про проведення державної
підсумкової атестації учнів
(вихованців) загальноосвітніх
навчальних закладів у 2016/2017
навчальному році
Відповідно до пункту 3 розділу 1 та пунктів 1, 2, З, 7 розділу II Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30 грудня 2014 року № 1547, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2015 року за № 157/26602, та підпункту 3 пункту 2 наказу Міністерства освіти і науки України від 27 липня 2016 р. № 889 «Деякі питання проведення в 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09 серпня 2016 року за № 1114/29244,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити переліки навчальних предметів, з яких у 2016/2017 навчальному році проводитиметься державна підсумкова атестація випускників загальноосвітніх навчальних закладів І, II і III ступенів, що додаються.
2. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю. Г.) до 01 лютого 2017 р. забезпечити підготовку орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань та подати на затвердження в установленому порядку.
3. Встановити, що у 2016/2017 навчальному році:
1) державна підсумкова атестація випускників загальноосвітніх навчальних закладів І і II ступенів проводитиметься у строки, визначені навчальним закладом;
2) державна підсумкова атестація випускників загальноосвітніх навчальних закладів III ступеня проводитиметься з 23 травня по 16 червня 2017 року.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Хобзея П. К.
Міністр Л. М. Гриневич
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки України
20.10.2016 № 1272
Перелік
навчальних предметів, з яких у 2016/2017 навчальному році
проводитиметься державна підсумкова атестація випускників
загальноосвітніх навчальних закладів II ступеня
№ з/п |
Назва навчального предмета |
Примітка |
1. |
Українська мова |
|
2. |
Математика |
|
3. |
Українська література |
Випускники проходять ДПА з одного з зазначених предметів, який обирається педагогічною радою навчального закладу |
Зарубіжна література |
||
Іноземна мова |
||
Історія України |
||
Всесвітня історія |
||
Правознавство. Практичний курс |
||
Географія |
||
Біологія |
||
Хімія |
||
Фізика |
||
Інформатика |
||
Мова національної меншини* |
||
Інтегрований курс «Література»* |
*Для випускників загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням або вивченням мов національних меншин
Директор департаменту Ю. Г. Кононенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки України
20.10.2016 № 1272
Перелік
навчальних предметів, з яких у 2016/2017 навчальному році
проводитиметься державна підсумкова атестація випускників
загальноосвітніх навчальних закладів III ступеня
№ з/п |
Назва навчального предмета |
Форма проведення державної підсумкової атестації ** |
Примітка |
1. |
Українська мова |
У формі зовнішнього незалежного оцінювання |
|
2. |
Математика |
У формі зовнішнього незалежного оцінювання |
Випускники мають право обрати один із зазначених предметів незалежно від профілю навчального закладу |
Історія України (період XX – початок XXI століття) |
|||
3. |
Українська література |
У формі зовнішнього незалежного оцінювання |
Випускники проходять ДПА з одного з зазначених предметів за власним вибором |
Іноземна мова |
|||
Історія України (період XX – початок XXI століття) |
|||
Математика |
|||
Біологія |
|||
Географія |
|||
Фізика |
|||
Хімія |
|||
4.* |
Мова національної меншини |
У навчальному закладі |
ДПА з цього предмета не обов'язкова, випускники проходять її за бажанням |
*Для випускників загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням або вивченням мов національних меншин
** Учні вечірніх загальноосвітніх навчальних закладів проходять ДПА у формі ЗНО за
бажанням
Директор департаменту Ю. Г. Кононенко
Скачать можно по ссылке
http://pidruchniki.net/dpa11-math/1390-gruntovna-pidgotovka-z-matematika-5-11-klas-dpa-2016.html
Полезные ссылки:
Для тих хто в своїх кабінетах має персональні комп'ютери, а ще краще мультимедійні дошки, будуть корисні такі програми.
Якщо Вам це потрібно і цікаво - пишіть у коментарях.